Iskolánkba látogatott Danny Bain

Danny Bain, Magyarországon élő amerikai származású zenész, zeneszerző, mesemondó, előadó. Magyarország számos pontján és külföldön is hallhatták már a gyerekek és a felnőttek különleges és népszerű gyerekelőadásait. Rendszeres vendége volt már a Holnemvolt Székelyföldi Mesefesztiválnak, a győri Győrkőc fesztiválnak, a kapolcsi Bondorónak, az agárdi Ütős fesztiválnak és a békásmegyeri Utcazenefesztiválnak vagy a budapesti Belvárosi Családi Pikniknek. Előadásait neves díjakkal jutalmazta a szakma (Gyermekszínházi szemle különdíja, Michel Indali-díj), mesekönyvének pedig nagy rajongótábora van (például az író, Varró Dani és családja). Előadásai közül több a veszprémi Kabóca Bábszínház berkeiben született meg.

Iskolánkban előadott "Házi készítésű hangszerek" workshopban Danny nagyon különleges, házi készítésű hangszereken (például fémhulladékból készült lomofon, konyhai csaptelepből készült konyharsona, amerikai egyhúros gitár, a diddly bow és pumpából készült harmonika cipők) keresztül mutatta be a hangszer típusokat (membranofon, idiofon, aerofon, kordofon), és egy kisebb koncertet is adott a gyerekeknek. Elvarázsolt mindenkit különleges hangszereivel, és azok megszólaltatásával.

  • /index.php/oktatas/1094-az-egry-uti-ovodaban-jartunk
  • /index.php/oktatas/1088-english-from-a-different-point-of-view-flags