Itt egy szép könyv, ott egy labda ...

Megkezdődött a labdarúgó-világbajnokság! Az iskolában a vébéhez kapcsolódóan góltotóverseny indult azoknak, akik követik a mérkőzéseket és szeretnek játszani. A plakátokon megtalálhatók a játék szabályai. És aki két meccs között unatkozna, ellátogathat az iskolai könyvtárba, ahol számos focis könyv közül lehet kölcsönözni.
Nvtelen terv 1

Halloween a könyvtárban

Az iskolai könyvtár már halloweeni hangulatban vár benneteket! Ha szeretitek a borzongató könyveket, akkor irány a könyvtár, itt biztosan találtok izgalmas olvasnivalót!
 FotoJet

A magyar népmese napja - olvasópályázat

Az iskolai könyvtár a magyar népmese napja alkalmából olvasópályázatot hirdetett alsó tagozatosok számára.

kirs1

Nagyon sok megfejtés érkezett mindegyik évfolyamon, a legjobb eredményeket a következő tanulók érték el:
2. évfolyam
1. hely: Kovács-Albrecht Mátyás (2.a) és Molnár Dorina (2.b)
2. hely: Sikos Lóránd (2.b)
3. hely: Czuczai Botond (2.b) és Steiner Máté (2.b)
3. évfolyam
1. hely: Szűcs Berta (3.b)
2. hely: Bem Mirabell (3.b) és Pintér Nóra (3.b)
3. hely: Kósa Néla (3.b)
4. évfolyam
1. hely: Csillak Jázmin (4.c) és Fóris Léna (4.c)
2. hely: Fóris Debóra (4.c)
3. hely: Szoboszlai Zsófi (4.c)

Gratulálunk minden résztvevőnek!

Petőfi nyomában 5.

Májusban is folytatódik a Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójára meghirdetett Petőfi nyomában vetélkedő.

Május … – ebben a hónapban már nyílnak a völgyben a kerti virágok és a vadvirágok is.✿ A feladatok most a Petőfi verseiben pompázó virágokról szólnak, és kiderül az is, hogy a költő milyen virághoz hasonlította magát.
A feladatlap elvihető a könyvtárból, vagy a képre kattintva letölthető.

Petofi 5

Petőfi nyomában 4.

Újabb fordulóval folytatódik a Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójára meghirdetett Petőfi nyomában vetélkedő.

Április ... – ebben a hónapban ünnepeljük a magyar költészet napját. A feladatok most Petőfinek a költői hitvallásáról szóló egyik verséhez kapcsolódnak, és előkerülnek a költészetbe szintén belekóstoló családtagok alkotásai is.
A feladatlap elvihető a könyvtárból, vagy a képre kattintva letölthető.

Petfi nyomban 4

Petőfi nyomában 3.

Márciusban is folytatódik a Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójához kapcsolódó Petőfi nyoban vetélkedő a harmadik fordulóval.

Március és Petőfi... – a rejtvények természetesen az 1848-as forradalomhoz és szabadságharchoz kapcsolódnak. Nemzeti színeink és a szabadságharc fegyverei is előkerülnek a feladatokban. A feladatlap elvihető a könyvtárból, vagy a képre kattintva letölthető.

Petofi nyomaban 3

Képek forrása: pim.hu, pngwing.com

Petőfi nyomában

petofi 200

Folytatódik a második fordulóval a Petőfi születésének 200 éves évfordulójára meghirdetett vetélkedő. A feladatlapon a költő életének fontos eseményeihez fűződő városokkal és versekkel kapcsolatos rejtvények várnak rátok. A feladatlap elvihető a könyvtárból, illetve itt letölthető.

A kép az alábbi ötlet alapján készült: https://appadvice.com/app/petofi-sandor/579718829

Petőfi 200

petofi 200

1823. január 1-én született Petőfi Sándor, egyik legnagyobb magyar költőnk, így jövőre ünnepeljük születésének 200. évfordulóját. Ehhez az eseményhez kapcsolódva iskolánk felső tagozatos magyartanárai az iskolai könyvtárral közösen vetélkedőt indítottak, Petőfi nyomában címmel. 2023 januárjáig a tanév minden hónapjában egy-egy, Petőfi életével, költészetével kapcsolatos feladatsor vár rátok az iskolai könyvtárban.

Az első feladatlap itt is megtekinthető.