Botev Nyelvi Napok


Iskolánkban március 23-25 között egy nemzetközi hét keretében nyelvi napokat tartottunk. Az angol, német és francia napon a gyerekeket az aulában az adott napnak megfelelő dekoráció és fotókeret várta. Ezen a napon előkerülhettek a telefonok és főként nyelvi órákon online kvíz segítségével ismerkedtek a gyerekek a különböző kultúrákkal. Szünetekben nemzeti viseletbe, vagy nemzeti színekbe öltözött kollégákkal és gyerekekkel lehetett szelfizni. Nyolcadikosaink lelkesen segítettek az arcfestésben, a kisebbek az udvarra rajzolt nyelvi akadálypályát próbálhatták ki. A szünetekben idegen nyelvű zene szólt, valamint érdekességeket olvastak fel tanulóink az iskolarádióban. A menzán az adott napnak megfelelő specialitásokkal vendégelték meg a gyerekeket. A tornateremben az angol és a francia napon interaktív mozi várta a diákokat, a német napon pedig táncházat tartottunk az udvaron!

Tóta Kolos (8.b) osztályos tanuló minden nap, az adott nyelvre jellemző öltözékben jelent meg. Az angol, német és francia napról készült képeket és videókat a "megfelelő öltözékű" Kolost ábrázoló fotóra kattintva tekinthetik meg.

Ízelítőnek pedig álljon itt egy kis válogatás a három nap eseményeiből:

Angol nap

Német nap

Francia nap

  • /index.php/oktatas/1043-tojasfa-projekt
  • /index.php/oktatas/1033-wunderbar-szekszardi-nemet-szinhaz