A kezdet - 2011

2011 január elején iskolánk regisztrált tehetségpont lett. Ezzel bekerült egy olyan országos hálózatba, ami a tehetséggondozásra hangsúlyt fektet. A mi iskolánkban ez főleg nyelvi, matematikai-logikai művészeti és a sport területeken valósul meg. A regisztráció csak az első lépés volt. Ezután indult el a gyerekek és ezzel karöltve a tanítók, tanárok szempontjából is lényeges, tartalmi munka. Az érdeklődő kollégák közül többen hasznos, munkájukat megújító továbbképzéseken vehettek részt. A megismert módszerek segítségével könnyebben felismerhetjük és támogathatjuk a tehetségígéreteket. Ez fontos, hiszen a tehetség nem mindig tör utat magának, gyakran mellé kell állni, pártfogolni kell. Munkánk során a lehetőségekhez képest együttműködünk szakemberekkel; pszichológusokkal, logopédusokkal, tehetség-tanácsadókkal. Gyakran olyan iskolai keretek között nem, vagy csak nehezen fejleszthető képességeket, részképességeket kell felismerni, majd fejleszteni, amiben ezek a szakemberek lehetnek segítségünkre.

Létrehoztunk egy tanácsadói e-mail címet, melyen az érdeklődő szülők kaphatnak segítséget.

• /index.php/iskolank/tehetsegpont/260-miert-volt-jo-tehetsegpontta-valni