Ruhagyűjtési akció

Nem is gondolnánk, milyen hatalmas probléma a ruhaipari túltermelés. Nekünk ökoiskolaként erre is figyelmet kell fordítanunk és megtanítani a gyerekeket, hogy hogyan tudnánk javítani ezen a helyzeten

A ruhaipar őrült túltermelésével kevesen foglalkoznak, pedig itt is a mértékletesség lenne a legfontosabb és elsődleges alapelv. Az újrahasznosítás nem tudja megoldani a problémát, mert a felhalmozódó mennyiség töredéke az, amit másodnyersanyagként hasznosítanak, a többi egyszerű szemétként végzi. 

De nem a mi iskolánkban! Az idén ugyanis igyekszünk orvosolni ezt a problémát és ruhagyűjtési akcióba kezdünk, a szokásos papírgyűjtéshez hasonló módon. Szeptember 17-ét jelöltük ki erre a különleges eseményre, amikor csatlakozunk a sulizsák programhoz

Kérjük, hogy akinek van otthon felesleges, a megadott szempontoknak megfelelő ruhaneműje, az gyűjtse össze, igényeljen gyűjtőzsákot az osztályfőnöknél és juttassa el iskolánkba szeptember 17-ig!

A befolyt összegből a rég áhított mezítlábas ösvény kialakítását szeretnénk megvalósítani az iskola udvarán.

Egy rövid ismertető arról, hogy milyen ruhaneműket várunk a gyűjtés napjára: