Gyermekek Világnapja a Botevben

1989. november 20-án írták alá a világ országai a Gyermekek Jogairól szóló ENSZ Egyezményt. Miért volt erre szükség?

A világ vezetői fontosnak tartották, hogy ezek után a felnőttek tiszteletben tartsák a gyermekek érzéseit, gondolatait, baj esetén megfelelő védelmet biztosítsanak számukra, gondjaikat, problémáikat komolyan vegyék és foglalkozzanak vele.

A Botev Iskola a Föld más iskoláival közösen szeretné méltó módon megünnepelni a Gyermekek Világnapjának 30. születésnapját.

Az UNICEF – az ENSZ Gyermekalapja – a II. világháború után jött létre azzal a céllal, hogy az Európában fagyoskodó, éhező és beteg gyerekeken segítsen; ételt, ruhát és gyógyszert juttasson el hozzájuk. Munkájukat mind a mai napig folytatják, segítve a világ nélkülöző gyermekeit. Mivel az UNICEF és a Botev Iskola színe is kék, úgy döntöttünk, hogy mindenképp csatlakozzunk ehhez a világméretű eseményhez.

A Világnapról készült kisfilm a képre kattintva tekinthető meg:

A gyorsvideó külön is megtekinthető:

• /index.php/iskolank/diakonkormanyzat/528-suli-buli-2
  • /index.php/iskolank/diakonkormanyzat/523-kupakgyujtes-iden-is