Honismereti szakkör

Mivel a honismeretet önálló tantárgyként jelenleg nem tanítjuk, ezért szakkör formájában ismerkednek meg a gyerekek városunk történelmével.

Heti egy órában lakóhelyünk múltjába pillanthatnak be az ötödik és hatodik osztályos tanulók. A foglalkozásokon közösen, gyűjtőmunkával feldolgozzuk városunk történelmét pl. őskori lovasi festékbányát, Balácapuszta ókori emlékeit, középkori és újkori helytörténetét. Télen múzeumba látogatunk, ősszel és tavasszal sétákon felkeressük Veszprém történelmi emlékeit.

Ezen a szakkörön a tanulók igényei szerint közösen átismételjük a tananyagot, felkészülünk a szóbeli és írásbeli számonkérésre is.

Küsz Ágnes

  • /index.php/oktatas/szakkorok/271-art-i-csoka-tehetseggondozo-muhely-es-kistestvere-a-kokeny-kek
  • /index.php/oktatas/szakkorok/236-orosz-szakkor