Ki miben tudós?

Harmadik alkalommal tartották meg a veszprémi Noszlopy iskolában a "Ki miben tudós?" vetélkedőt az általános iskolák 6-7. osztályosainak. A verseny mindig egy-egy kiemelt témáról szól, idén ez az energia, az energiatakarékosság volt. Előzetes feladatként a fiataloknak egy újrahasznosított anyagokból készülő erőművet kellett építeni. Fotónkon Szűcs Tamás beszél a közösen készített szerkezetükről:

Fotó: Sági Ági/Napló

Az erőművek rövid bemutatása után a csapatoknak játékos feladatokat kellett megoldaniuk az energiagazdálkodás témaköréből. Volt idegen nyelvű szókereső energiával kapcsolatos szavakkal, hulladékcsoportosítás, voltak igaz-hamis állítások, szélturbina alkatrészeinek megnevezése. A tanulók nagyon jól érezték magukat, sokat tanultak a feladatok megoldása közben és már most a jövő évi megmérettetésre készülnek.

Iskolánkat a 7.a osztályból Szűcs Tamás, Weisz Dávid, Kovács Jonatán és Vári András képviselte.

• /index.php/iskolank/oko-iskola/602-rendhagyo-ora
  • /index.php/iskolank/oko-iskola/486-a-tulipanhagymak-sorsa