Nyári ügyelet

2022.06.29.        Zongor Klára - munkaközösség vezető - elérhetősége: +36-30/646-3385

2022.07.13.        Molnárné Staub Ildikó - intézményvezető - elérhetősége: +36-30/811-5645

2022.07.27.        Fülöp Krisztina - intézményvezető helyettes - elérhetősége: +36-30/387-5412

2022.08.10.       Takácsné Kucsay Nikoletta   - intézményvezető helyettes - elérhetősége: +36-30/243-6828

Egyéb időpontokban vész esetén értesítendő:

Intézményvezető: Molnárné Staub Ildikó - +36-30/811-5645

Portás: Vass György - +36-20/514-9011

Ne szemétkedj! – avagy, áprilisi öko-hírek

Az idei április nagyon „ökosra” sikeredett, amikor iskolánk diákjai egy nagy szemét-projekt részesévé válhattak.

Az alap ötlet az volt, hogy felhívjuk a városban élők figyelmét az egyre elszaporodó illegális szemétlerakókra, melyek sokszor a közvetlen lakókörnyezetünket is rombolják. A kukák mellé kirakott bútorok, matracok, veszélyes hulladékok zavarják a gyerekeket is. Erre a problémára kerestünk megoldásokat. Az egyik az volt, hogy rajzokkal hívjuk fel a városban élők figyelmét az illegális szemétlerakás hátrányaira. Több osztályban is remek rajzok készültek, melyeket átadunk a VKSZ-nek, akik megígérték, hogy az együttműködésünk keretében sokszorosítani fogják azokat és elhelyezik a város különböző pontjain. Az összes rajz ide kattintva megtekinthető.

A másik ötletünk az volt, hogy saját magunk is összeszedjük, amit tudunk, ezért kicsik-nagyok elindultak, és az iskola közvetlen és távolabbi környezetében szemetet szedtünk– nem is keveset! Ehhez a szükséges zacskókat a Zöld Bakancs Túraklub, az elszállítással járó plusz terheket pedig a VKSZ Zrt. biztosította, melyet ezúton is köszönünk nekik! A szemétszedésen készült fotók ide kattintva tekinthetők meg.

Mindezekről a Fenntarthatósági Témahéten megrendezett Zöld Diákparlamenten (2022. április 27.) tartott remek prezentációt Vörös Dorottya és Juhász Ákos, 7.a osztályos tanulók a Megyeházán, a város ökoiskoláinak képviselői előtt, nagyon nagy sikerrel.

A másik előadónk Furda Botond, 8.d osztályos tanuló volt, aki segített a 7.a osztály „Tudatos vásárló vagy?” című pályázatában, melynek egyik része egy online kérdőív kitöltése és a válaszok kiértékelése volt – ehhez hívtuk segítségül Boti tudását. A második feladat egy tudatos vásárlással kapcsolatos faliújság megalkotása, a harmadik feladat pedig egy gondolattérkép készítése volt ugyanebben a témában. A pályázat annyira jól sikerült, hogy végül első helyezést ért el az osztály, megnyerve ezzel a fődíjat, egy 30.000 Ft-os Decathlon utalványt.

Az osztálynak, az előadóinknak ezúton is sok szeretettel gratulálunk!

Felkészítő tanárok: Guzmits Viktória, Csere Anita

• /index.php/iskolank/oko-iskola/961-tanari-siker