Tanári siker

A sikereknek mindig nagyon örülünk. Diákjaink sok tanulmányi, és egyéb versenyen jeleskednek.

Azonban megesik, hogy pedagógusainknak is lehetőségük nyílik megmutatni tehetségüket. Ez történt most is, mikor a Bakony Balaton Környezetvédelmi Oktatóközpont Egyesület által kiírt "Változó évszakok (az időjárás és éghajlat szerepe életünkben)" című fotópályázaton Györgyné Dankó Katalin tanítónő első helyezést ért el a pedagógusok kategóriájában. A remek felvételhez és a szép eredményhez szívből gratulálunk Kati néninek!

Őszi papírgyűjtés eredménye

Az iskola összesen 11.560 kg-t gyűjtött.

Alsó tagozat:
1. helyezett 2.a osztály
2. helyezett 1.c osztály
3. helyezett 1.a osztály

Felső tagozat:
1. helyezett 5.a osztály
2. helyezett 7.a osztály
3. helyezett 8.c osztály

A többi osztály ne csüggedjen! Tavasszal újra lesz papírgyűjtés.

Őszi RUHACSERÉRE fel!

Gyere, frissítsd fel a ruhatárad és szolgálj egy jó ügyet egyszerre 🤩
A csere INGYENES.
Most hozz mindent, amit kiszórnál, mert nincs korlát a mennyiségben! 😉
Amit hozol tedd le a megfelelő asztalra (gyerek, női, férfi szét lesz választva)
és menj keresd meg a ruhatárad legújabb darabját!
2021.09.22-én délután a BOTEV Iskola udvarán (eső esetén tornateremben) tartunk ruhacserét, melyre hozhatsz minden, ami TISZTA és:
👍 Női, férfi és gyerek ruhadarabok
👍 Összepárosított cipők (ezeket kérjük cipőfűzőjüknél vagy más módon összekötni)
👍 Kézitáskák
👍 Sapkák, kalapok, sálak
👍 Fehérnemű, zokni
👍Lepedő, függöny, törölköző
👝👜🎒🥿👢👟🥾🧥🥼👚👕👖🩳👔👗👘🎩🧢👒
EZEKET NEM TUDJUK ELFOGADNI BEGYŰJTÉSKOR
❌ Paplan, takaró, párna
❌ Szőnyeg, fürdőszobai szőnyegek
❌ Szakadt, lyukas, koszos, nedves darabok
❌ Munkaruházat
❌ Textil darabok, anyagdarabok
❌ Nem kész ruhák
A csere után a megmaradt ruhákat becsomagoljuk és a helyszínt adó BOTEV iskola a sulizsák program keretében adja tovább felelős kezekbe! 😇
Fontos, hogy minél több jó minőségű adomány érkezzen ☝️, mert az iskola pénzt kap a mennyiség után, amit fejlesztésre fordít 🤩👏
A ruhák állapotát ellenőrizni fogjuk, hogy a csere gördülékeny legyen!
Adományokat ezen a héten, előzetesen egyeztetett időpontban a Feltöltő Pontban is leadhattok, ha a cserére nem tudsz eljönni!
Emiatt írj üzentet a Feltöltő Pontnak 🙂
Megosztássokkal segítheted a csere és az adománygyűjtés sikerét, amit ez úton is köszönünk! ❤

A felhők fölött mindig süt a nap

"Kedden sem befolyásolja légköri front időjárásunkat. Napközben gyenge délnyugati szél fúj, több órás napsütésre számíthatunk." - írta a VMeteo oldalán Takács Lajos a hajnali időjárás-előrejelzésében kedd reggel.

Nem sokkal később már az ötödikeseknek tartott rendhagyó természetismeret órát, segítve munkánkat és a gyerekek megszerzett tudásának rendszerezését. A gyerekek kíváncsian hallgatták Lajos történeteit a hajnali csapadékmérés mikéntjéről, a saját tervezésű "tányéros" árnyékolóról és láthatták, milyen, amikor valaki igazán szereti a munkáját.

Cikk folytatása

Sikeres ruhagyűjtés

Az iskola történetében már második alkalommal hirdettük meg a Sulizsák Kft. közreműködésével a ruhagyűjtési akciónkat. Ismét várakozáson felüli eredményt értünk el, a kisteherautónak többször is kellett fordulnia az összegyűjtött zsákokkal. A teljes mennyiség 3132 kg lett. Az így befolyt összegből az idén tavasszal reményeink szerint elkészülhet a mezítlábas ösvény az iskola nagy udvarán.

Köszönjük mindenkinek a segítségét és a gyűjtésbe fektetett munkáját!

Lelkes környezetvédőink

Őszi szünetre kapták szorgalmi feladatnak a 7. d osztály tanulói, hogy készítsenek plakátot a légszennyezés témakörében. Egyénileg vagy párban is lehetett dolgozni.

Nagyon szép, figyelemfelkeltő és igényes pályamunkák készültek, mutatva azt, hogy ez a korosztály nagyon is érzékeny az őket körül vevő világ problémáira.

A plakátokat készítették:
-Tamtom Péter- Furda Botond
- Cseke Dorka- Cseke Dénes
- Heinbach Fanni
- Heinbach Dóri
- Hegyi Szonja
- Ézsiás Dóra- Ézsiás Boglárka

Újra kaptunk uzsonnás dobozokat

Az elmúlt években elindult kezdeményezést folytatva, a VHK Nonprofit kft. idén harmadik alkalommal ajándékozott uzsonnás dobozokat a veszprémi általános iskolák első osztályosainak, így a Botev iskola kisdiákjainak is.

A dobozokat a felsős DÖK-ösök osztották szét a kicsik között az első tanítási napon.

"Ha egy 25 fős osztály tagjai a 184 tanítási nap alatt csak egyetlen nejlonzacskót megspórolnak azzal, hogy uzsonnásdobozt használnak, akkor 4600 zacskótól mentettük meg a környezetünket egyetlen tanév alatt, egyetlen osztállyal."