SparTANárok

A hétvégén (2019. okt. 6.) Kazincbarcikán megrendezésre került Spartan Sprint akadályfutó versenyen iskolánk 9 fős tanári csapata sikeresen teljesítette a 7,3 km-es távot a 26 akadállyal együtt.

• Wächterné Zsargó Zsanett

A csapat tagja volt Szabó Laci bácsi is, de ő egyéb elfoglaltságai miatt a versenyre nem tudott elmenni.

Tanáraink, kollégáink teljesítményéhez szívből gratulálunk! Példát mutattak csapatépítésből, összefogásból, hisz több, mint három hónapig készültek, edzettek együtt és a verseny során is folyamatosan segítették, támogatták egymást.

Büszkék vagyunk a Botev iskola tanári csapatára!

Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntő

A június 7-9-én, Szombathelyen megrendezésre került Labdarúgás Diákolimpia Országos Döntőben iskolánk II. korcsoportos fiú csapata a nyolcadik helyezést érte el. Eredményükhöz gratulálunk!

Gyerek- és tinijóga

Pár éve működik és évről évre bővül az alsós gyerekjóga szakkör iskolánkban.
Idén is nyílt nappal zárult az alapvetően mesére, játékokra épülő foglalkozás, melyet nagyon szeretnek a kisiskolás gyerekek.
Ebben a tanévben sikerült tini jógát indítani felsős diákoknak, melyet szintén szeretnénk bővíteni! Így minden érdeklődőt szeretettel várunk szeptemberben!
Namaste
Kéri Szilvia

Torna diákolimpia országos döntő eredmények

2019. április 13-án rendezték a budapesti Tornacsarnokban a torna diákolimpia országos döntőjét. A versenyre korcsoportonként az ország legjobb 12 csapata került be. Iskolánk tornászlányai mindhárom korcsoportban bejutottak a döntőbe és ott szép eredményeket értek el.

Az I. korcsoportos csapat az 5. helyet szerezte meg. Csapattagok voltak: Csizmadia Ajsa, Vörös Orsolya, Jeremiás Hanna, Horváth Regina, Kovács Júlia, Jugovits Kata. Egyéniben 96 induló közül Jugovits Kata a 4. helyen végzett, Kovács Júlia 6. lett.

A II. korcsoportban is 5. helyen végzett a csapat. A csapat tagjai voltak: Horváth Dorina Dóra, Bartus Julianna, Sági Emma, Jeremiás Laura, Romsics Adél, Vörös Dorottya. Egyéniben Romsics Adél a 14. helyezést érte el 82 versenyző közül.

A III-IV. korcsoportos lányok szintén az  5. helyezést érték el. Csapattagok voltak: Ézsiás Boglárka, Polák Luca, Ézsiás Dóra, Gombos Dóra, Raffai Bíbor Alexandra, Kiliti Eszter. Egyéniben Kiliti Eszter 15. lett a 95 induló közül.

Felkészítő tanár: Papréti Emese

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Lány röplabda

Szombathelyen az ottani Reguly Iskola tanulóival játszottak az 5-6. osztályos lányok országos selejtező mérkőzést. Nagy csatában nyertek és bejutottak az országos elődöntőbe. Gratulálunk és a továbbiakban is jó szereplést kívánunk a lányoknak.

Dobd a kosárba!

Ajkán 3-4 osztályosoknak megrendezett "Dobd a kosárba" megyei kosárlabda tornán szerepeltek az iskola tanulói.
A lányok 4. helyen végeztek öt csapat közül.
A fiúk döntőt játszottak és ott nagy csatában egy kosárral lemaradva, a másodikak lettek.
A lány csapat tagjai: Lakatos Zorka, Fejes Gréta, Lehner Anna, Ráskai Zsófia, Timmer Hella
A fiú csapat tagjai: Szentgyörgyi Ábel, Rodriguez Marcel, Nagy Olivér, Badics Gellért
Gratulálunk a jó szerepléshez!

Röplabda - Városi Diákolimpia

Városi Diákolimpián röplabdában, az 5. 6. osztályos lányok, első helyezést értek el. Bejutottak a március 22-én Sümegen megrendezésre kerülő megyei döntőre.
A csapat tagjai: Czuri Hella, Fekete Fanni, Gönczi Hanna, Szabó Krisztina, Vizl Nóra, Ferenczy Eszter, Staub Liliána.

A városi döntőn, a 7. 8. osztályos  lányok is szerepeltek és nagy csaták végén a 3. helyen végeztek.
A csapat tagjai: Baján Enikő, Brotschul Boglárka, Fekete Fanni, Molnár Dorottya, Schofhauser Lia, Szabó Krisztina, Czuri Hella, Gönczi Hanna.

Gratulálunk a lányoknak a jó szereplésért.