"Van itthon tej" roadshow

 
Iskolánk alsó tagozatosai március 3-án egy érdekes projektnapon vehettek részt: egy utazó roadshow során megtudhatták, hogyan kerül a tej a tehéntől egészen az asztalig. A program célja a tejtermékek fogyasztásának motiválása, a megfelelő táplálkozási szokások kialakítása.
 
A "B" épület tornatermében egész nap zajló programon Baksa Dorina dietetikus rövid előadása során megismerkedhettek a tej alkotóelemeivel, a tejfogyasztás jótékony hatásával, a hazai tejtermékek előállítási folyamataival.
 
Az előadás után újszerű, érdekes játékokat próbálhattak ki a gyerekek 5 állomáson, ahol pecséteket gyűjthettek. Volt terepasztal a tej útjáról, virtuális szemüveggel, tablettel megoldható feladat  és tehénfejés is! 
 
Aki mindegyiket teljesítette apró ajándékot kapott. Az interaktív rendezvény nagy sikert aratott, tanulóink nagyon élvezték a játékos foglalkozást!
 
A programról bővebben itt olvashat: tejsziv.hu
 
  • /index.php/oktatas/615-tajekoztato-balesetbiztositas
  • /index.php/oktatas/612-felhivas-alsosoknak