Ökoiskolai működésünk

2011 júniusában iskolánk is elnyerte az Ökoiskola címet, és csatlakozott az Ökoiskolák Hálózatához.

A 2011/2012-es tanévet már ebben a szellemiségben kezdtük meg. A kezdeti lépésekhez nagyon sok segítséget kaptunk a Bakony-Balaton Környezetvédelmi Oktatóközponttól és Nagyné Kozma Ildikó tanárnőtől.

Minden tanévben megrendezésre kerülő programok:

 • Minden tanévben szervezünk őszi és tavaszi papírgyűjtési akciót. Az idei tanévben minden rekordot túlszárnyalva, közel 27 tonna papírt sikerült gyűjtenünk.
 • Szeptemberben minden évben egy napos Öko-túranapot szervezünk, amikor az osztályok külön-külön, vagy kisebb csapatokban felkeresik a környékünkön található fontosabb környezeti értékeket. (Bakony, Balaton, Gulyadomb)
 • A veszprémi Állatkerttel is jó szakmai kapcsolatot ápolunk. Számos alkalommal volt már lehetőségünk osztályokkal, évfolyamokkal, külföldi cserediákokkal részt venni rendhagyó állatkerti órákon, állatbemutatókon, állatsimogatókon.
 • Iskolánk megjelenésében is megmutatkozik az „öko-szemléletmód”. Madárbarát iskolaudvart alakítottunk ki, faültetéssel és madáretetők kihelyezésével, valamint jelenlegi terveink között szerepel egy mezítlábas ösvény kialakítása.
 • Az iskolaudvart és a belső tereket igyekeztünk úgy kialakítani (művészeti szakkörünk vezetőjének és résztvevőinek segítségével), hogy azok élhetőbb és kellemesebb iskolai légkört teremtsenek. (iskolaudvar szürke betonfalainak kifestése, közösségi terek kialakítása)
 • Az iskolába járó szülők segítségével évente 1-2 alkalommal, úgynevezett önkéntes nap keretében szépítjük, felújítjuk az iskola udvarát és belső tereit.
 • A műanyag palackok és a használt elemek szelektív gyűjtésére külön kukáink vannak. A teljesen szelektív szemétgyűjtés feltételeinek kialakítása még folyamatban van.
 • Emellett vállaltuk, hogy az ötödik évfolyam minden évben erdei iskolai táborokban vesz részt.
 • A tanév közben adódó lehetőségeket nem hagyjuk ki, minden évben részt veszünk valamilyen környezetvédelmi vetélkedőn, pályázaton, rajzversenyen.
 • Minden tanév végén részt veszünk a városi ökoiskolák évzáró beszámolóján, melyet kétévente egy nagyobb esemény, a Zöld Parlament keretein belül valósítanak meg. Ilyenkor minden iskola beszámol 10-15 percben a tanév öko-eseményeiről.
 • A Diákönkormányzat év eleji gyűlésén mindig választanak egy "zöld" tagot, aki az iskolai zöld koordinátor munkáját segíti, tolmácsolja a diákok ötleteit, miben tudnánk még fejlődni a környezettudatosság terén.
 • Az iskolai fotószakkörünk és a Diákönkormányzat tagjai időről időre megfogalmaznak egy célt, milyen témában szeretnének filmet forgatni a digitális technika iránti többletérdeklődésű tanulók. Az elmúlt években két ilyen film is készült, melyekre nagyon büszkén gondolunk vissza:
 1. február: Energiasuli
 2. június: Szel-Activity, avagy: tapossa laposra!

2018 májusában benyújtottuk az Örökös Ökoiskolai címpályázatunkat, melynek értelmében folytatni szándékozunk az előző években megkezdett munkánkat a fenntartható fejlődésre nevelés terén. Célunk, természetesen a diákok környezettudatos szemléletének kialakítása, formálása.

Guzmits Viktória

 • /index.php/iskolank/oko-iskola/197-szulo-tanar-onkentes-nap