Ingyenesen megtekinthető természetfilmek

Bár a nemrég Magyar Filmdíjat nyert Vad erdők, vad bércek mozipremierjét a koronavírus-helyzetre tekintettel későbbre halasztják, az alkotók gondoltak az otthon maradókra is: ingyenesen elérhetővé tették három korábbi természetfilmjüket, a Vad Szigetközt, a Vad Kunságot és a Tiltott zónát.

A filmek rendkívül szépek, és segítségükkel kicsit kiszakadhatunk a négy fal közül - még ha csak képzeletben is!

Ajánljuk kicsiknek, nagyoknak egyaránt!

Kattints a képre!

Víz világnapi plakátkészítés

Március 22. a Víz világnapja, amiről így, a digitális tanrend mellett sem szabad megfeledkeznünk!

A szorgalmasabbaknak egy szorgalmi projektfeladatot ajánlunk a figyelmébe, melyért alsó tagozatban a tanító néni, 5-6. évfolyamon a természetismeret tanár, 7-8. évfolyamon pedig a biológia vagy a földrajz tanára (a tanuló döntheti el) fogja ötösben részesíteni az igényes munkákat.

De lássuk, mi is a feladat?

Cikk folytatása

Kapd lencsevégre a tavasz ébredését!

Miután már mindenki túljutott a digitális tanrend első hetének megpróbáltatásain, egy kis virtuális "fotókihívásra" invitálunk Benneteket.

Ha a tanulás mellett van kedvetek és időtök, végezzetek megfigyeléseket a kertben, az udvaron (messzire ne bóklásszatok, #maradjatokotthon, de azért egy kicsikét ki lehet menni friss levegőt szívni.)!

Cikk folytatása

Rendhagyó óra

Iskolánkban rendhagyó biológia-kémia órán vehettek részt a 7.a osztály tanulói.

Meghívásunkra dr. Vörös Zsolt  (gyógyszerész) tartott előadást a gyógyszerészet kialakulásáról, fejlődéséről, különféle területeiről.

Élvezetes előadási stílusának köszönhetően a gyerekek végig figyeltek. Az előadás közérthető volt és kedvet csinált a gyógyszerész szakma iránt.
Köszönjük Zsoltnak, hogy felkészült és ránk szánta az idejét! Sok hasznos információval gazdagodtunk és a pályaválasztáshoz is bőséges információt kaptunk az előadás során.

Ki miben tudós?

Harmadik alkalommal tartották meg a veszprémi Noszlopy iskolában a "Ki miben tudós?" vetélkedőt az általános iskolák 6-7. osztályosainak. A verseny mindig egy-egy kiemelt témáról szól, idén ez az energia, az energiatakarékosság volt. Előzetes feladatként a fiataloknak egy újrahasznosított anyagokból készülő erőművet kellett építeni. Fotónkon Szűcs Tamás beszél a közösen készített szerkezetükről:

Fotó: Sági Ági/Napló

Az erőművek rövid bemutatása után a csapatoknak játékos feladatokat kellett megoldaniuk az energiagazdálkodás témaköréből. Volt idegen nyelvű szókereső energiával kapcsolatos szavakkal, hulladékcsoportosítás, voltak igaz-hamis állítások, szélturbina alkatrészeinek megnevezése. A tanulók nagyon jól érezték magukat, sokat tanultak a feladatok megoldása közben és már most a jövő évi megmérettetésre készülnek.

Iskolánkat a 7.a osztályból Szűcs Tamás, Weisz Dávid, Kovács Jonatán és Vári András képviselte.

A tulipánhagymák sorsa

Mivel a közterületi ültetés minden évben új virághagymák vásárlását és ültetését követeli meg a VKSZ Zrt-től, a régieknek olyan gazdát igyekeznek találni, akik talán a leghálásabban fogadják ezeket és a vele járó munkát is. Így esett a választásuk a veszprémi óvodákra, iskolákra.

Szerdán Varga Dorottya Lili, a Diákönkormányzat öko-felelőse átvette az ajándékba kapott tulipánhagymákat a VKSZ Zrt munkatársaitól.

A szombati tanár-szülő önkéntes nap pedig remek időzítés volt a tulipánhagymák elültetésére, melyben nagy segítségünkre voltak a kerítést festő szülők gyermekeik. Kemény munkájukat ezúton is köszönjük!

Reméljük, tavasszal közösen gyönyörködhetünk a színes virágokban.

Ember- és környezetkímélő kertben jártunk

2019. szeptember 23-án az 5.c lehetőséget kapott, hogy betekintsen Gyulai Iván ökológus által megálmodott mélymulcsos művelésű kiskertbe. A gyerekek nagy örömmel segítettek a paradicsom, sárgarépa, hagyma, cékla szüretelésében, majd elfogyasztásában is.

Az eseményre a helyi sajtót is meghívták a Csalán Egyesület tagjai, így az emlék örökre megmarad.

A Veszprémi 7napban és a Veszprém Televízió híradásában is szerepeltünk (a cikkre kattintva elindul a videó).

Uzsonnásdobozokat kaptunk

Második alkalommal kaptak uzsonnás dobozokat a város első osztályos diákjai.

A dobozokat a VKSZ Zrt. biztosította, kiosztásában iskolánkként a zöld koordinátorok segítettek.

"Legfőbb célunk mindig a hulladék keletkezésének megakadályozása, de legalább a csökkentése.
Ha egy 25 fős osztály tagjai a 184 tanítási nap alatt csak egyetlen nejlonzacskót megspórolnak azzal, hogy uzsonnásdobozt használnak, akkor 4600 zacskótól mentettük meg a környezetünket egyetlen tanév alatt, egyetlen osztállyal. Persze ez játék a számokkal, de a nagyságrendet jól szemlélteti." – mondta Horváth Zoltán, a VHK Nonprofit Kft. ügyvezetője.