Unaloműző újra

Az idei tanévben újra indulnak a digitális oktatás alatt életre hívott Unaloműző kihívások!

Minden hónapban új feladattal vár benneteket az Elmerengők csapata is. Ha olvasással, könyvekkel kapcsolatos kihívásra vágytok, a feladatokat megtaláljátok az iskola honlapján a Digitális unaloműző/Elmerengő fül alatt vagy az iskola facebook oldalán.

Az idei első kihívás a népmesékhez kapcsolódik, hiszen szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján ünnepeljük a magyar népmese napját.

Sok sikert a megfejtéshez, és jó olvasást!

Nyári betűfaló futam

Tudtad, hogy a nyári szünetben olyan helyekre is eljuthatsz, ahol eddig még sosem jártál? Minden utazásodnak csak a képzeleted szabhat határt. Mit is kell tenned?

Ragadj meg egy könyvet!

Folytatódik a Betű Faló Futam a nyári szünidő ideje alatt is! Már online is kitöltheted az adatlapot az általad olvasott könyvről a fenti képre kattintva :)

Ajánlj mások számára is letehetetlen olvasmányt!

A legtöbbet olvasó tanulók, valamint a legtöbbet olvasó osztály értékes nyereményeket kap! 😊

A könyv legyen veletek a nyári szünetben is!

Az alábbi képre kattintva, segítséget kaptok a nyári olvasónaplóhoz:

Cikk folytatása

Kiránduljatok az irodalomba!

Hiányzik az osztálykirándulás, és idén is szeretnétek átélni az izgalmas és vidám élményeket? Ha most nem is utazhattok el, de olvashattok róla! Az alábbi ajánlóban olyan könyveket találtok, amelyek osztálykirándulásokon játszódnak.

Jó kirándulást az irodalomba!

A képre kattintva nagyobbak lesznek az ajánlók!

Digitális könyvajánló

Most már tudod, milyen az, ha az otthonodban van az iskola. De vajon milyen lehet az iskolában lakni? A mostani könyvajánló két olyan regényt mutat be, amely bentlakásos iskolában játszódik. A repülő osztály kisebbeknek, az Abigél nagyobbaknak szól.

Az ajánlók nagyobbak lesznek, ha a képekre kattintasz.

Ha kedvet kaptál a könyvekhez, nem kell várnod, míg kinyitnak a könyvtárak, digitálisan is elolvashatod őket, mindkét mű megtalálható az interneten.

Könyvajánló a Föld napja alkalmából

Manapság számos könyv szól gyerekeknek, fiataloknak olvasmányos formában a Föld életének megóvásáról, a környezetvédelem fontosságáról. Ezekből találtok egy rövid ízelítőt, könyvajánlót az alábbiakban.

Digitális unaloműző - Elmerengő

A digitális oktatás ideje alatt sem kell unatkoznod! Az iskola honlapján a Digitális unaloműző kihívásban az Elmerengő azoknak szól, akiket vonz a könyv, a papír, a betűk. Minden héten új feladatok várnak benneteket, amihez csak olvasni kell! Kihívásra fel!

Városi könyvtárhasználati vetélkedő

2020. február 26-án rendezték meg a Padányi iskolában felső tagozatos tanulók számára a városi könyvtárhasználati vetélkedőt, amelyen iskolánk könyvtárának csapata is részt vett. A Gábor Anna, Németh Anna, Varga Rebeka (6.a) összeállítású csapat nagyon ügyesen oldotta meg a változatos, könyvekkel és könyvtárhasználattal kapcsolatos feladatokat, és az előkelő 2. helyen végzett.

Gratulálunk a szép eredményhez!

Író-olvasó találkozó a megyei könyvtárban

Író-olvasó találkozón vettünk részt csütörtök délelőtt a 7.a és a 7.b osztály tanulóival az Eötvös Károly Megyei Könyvtárban. Mészöly Ágnes írónővel beszélgethettek tanítványaink.

A kötetlen beszélgetés során sok mindent megtudtak az írónő műveiről, az alkotás folyamatáról, a már megjelent és megjelenésre váró könyveiről.

Varga Dorottya 7. a osztályos  tanulónknak sikerült válaszolnia az írónő irodalommal kapcsolatos kérdésére, ezért egy általa írt könyvet kapott ajándékba.

Köszönjük ezt a szép délelőttöt Mészöly Ágnesnek és a könyvtár dolgozóinak!