Könyvtárhasználati vetélkedő

2019. március 19-én, kedden került megrendezésre a Rózsa Úti Általános Iskola könyvtárában a városi könyvtárhasználati vetélkedő alsó tagozatosok számára. A versenyen a veszprémi általános iskolák háromfős csapatai játékos formában adtak számot tudásukról, a könyvtár és a könyvek ismeretéről.

Iskolánkat a 4.a osztályból Bán Luca, Katus Marcell és Kiss Vivien képviselték, akik nagyszerűen versenyeztek és az első helyen végeztek. Ezzel iskolánk elnyerte a következő évi könyvtárhasználati verseny rendezésének jogát is.

Gratulálunk a kiváló eredményhez!

Vers- és mesemondó verseny

2019. február 28-án került megrendezésre az iskolai könyvtárban a hagyományos mese- és versmondó verseny alsó tagozatosok számára. Idén is sokan vállalkoztak a megmérettetésre, nagyon szép előadásokat hallhatott a zsűri, amelynek nehéz dolga volt a helyezések kiosztásakor.

Végül a következő eredmények születtek:

Az 1-2. osztályosok kategóriájában 1. helyezést ért el Mátyás András (1.c), 2. helyen végzett Pergel Dániel, 3. lett Nagy Bori (felsőörsi tagiskola). Különdíjat kapott Bita Boglárka (2.b) és Kis Dorottya (felsőörsi tagiskola)

A 3-4. osztályosok között 1. helyen végzett Lipp Máté (3.c), 2. lett Gosztolai Szaffi (3.c) 3. helyezést ért el holtversenyben Horváth Zsófia (3.c) és Takács Márton (felsőörsi tagiskola)

Gratulálunk a helyezetteknek és minden résztvevőnek!

Városi könyvtárhasználati verseny eredménye

2018. november 27-én rendezték meg a Kossuth Lajos Általános Iskolában az V. városi könyvtárhasználati vetélkedőt. A Botev iskola csapata a nagyon szép 3. helyezést érte el. A csapat tagjai voltak: Gábor Anna, Németh Anna, Varga Rebeka (5.a)

Gratulálunk a kiváló eredményhez!

Tájékoztató

A könyvtár az iskola főépületének emeletén működik, mindenki számára jól megközelíthető helyen található. Kedvelt helyszíne a szabadidős tevékenységeknek, értekezleteknek, megbeszéléseknek is. Alapterülete: 60 m2. A könyvtár egy kisebb kézikönyvtári részből és egy tágas szabadpolcos részből áll.

A könyvtárban jelenleg három számítógép található, mindegyik internetes elérhetőséggel rendelkezik. Ebből kettőt a tanulók, illetve az iskola dolgozói használhatnak, egy pedig könyvtárosi munkagép. Ezen kívül egy digitális tábla is a könyvtár felszereléséhez tartozik.

Könyvtárhasználati szabályzat

Az iskolai könyvtárból az iskola minden tanulója és dolgozója (nevelők, technikai dolgozók) kölcsönözhet. Az iskolába való beiratkozással minden tanuló, illetve a dolgozói jogviszony létesítésével minden dolgozó automatikusan a könyvtár tagjává válik, egyidejűleg kötelezettséget vállal a könyvtári szabályok betartására.
A könyvtárban a tanuló kizárólag könyvtáros jelenlétében vagy nevelői felügyelettel tartózkodhat.

A beiratkozás és a szolgáltatások igénybevétele díjtalan. Az elveszített vagy megrongált dokumentum pótlása az olvasót terheli. Ez esetben az olvasó köteles ugyanannak a dokumentumnak egy másik, kifogástalan példányát a könyvtár számára beszerezni. Ha ez nem lehetséges, akkor az olvasó köteles  a dokumentum beszerzésének illetve pótlásának mindenkori költségeit megtéríteni.

A kölcsönzött könyveket a tanulóknak legkésőbb a tanév zárásakor (június első hetében) vissza kell hozni. Nyáron a könyvtár zárva van.

A szolgáltatások a nyitvatartási időben vehetők igénybe.

Az olvasó az iskolával fennálló tanulói, dolgozói jogviszony megszűnése előtt könyvtári tartozását rendezni köteles!

Cikk folytatása