Államilag finanszírozott általános gyermek- és ifjúsági balesetvédelmi biztosítás a 2019-2020 tanévben

A Magyar Állam képviseletében eljáró Nemzeti Fejlesztési Minisztérium szerződést kötött a Generali Biztosítóval az állami intézményekben tanuló gyerekek biztosítására.

A tanulók 3-tól 18 éves korig államilag finanszírozott balesetbiztosítási védelemben részesülnek

A Generali Biztosító és a NFM szerződést kötött annak érdekében, hogy az Általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításról szóló 119/2003. (VIII.14.) Kormányrendeletnek megfelelően a biztosított korosztályba tartozó magyar állampolgárok – a 3. életévük betöltésének napjától 18. életévük betöltésének napjáig – államilag finanszírozott balesetbiztosítási védelemben részesüljenek.

Mikor és mennyit fizet a Generali?

BIZTOSÍTÁSI ESEMÉNY

BIZTOSÍTÁSI ÖSSZEG

Csonttörés esetén

Baleseti halál esetén

Balesetből eredő maradandó egészségkárosodás esetén

1-9% mértékig 3 000 Ft
10-29% mértékig 50 000 Ft
30-100% mértékig 300 000 Ft  biztosítási összegnek az egészségkárosodás (rokkantság) fokával megegyező százaléka

A biztosítási feltételekről, a szolgáltatásokról és a szolgáltatási igény bejelentésének lehetőségeiről bővebb információ a www.generali.hu/allamitanulobiztositas honlapon található.

Továbbá helyi tarifával hívható még – a hét minden napján 24 órán át – az általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás információs telefonszám: 36 (1) 465-3745.

Szolgáltatási igény bejelentése:

• Szolgáltatási igényét a leggyorsabban online ide kattintva
  • Generali Biztosító Zrt. ügyfélszolgálatain személyesen is intézheti.

Az államilag finanszírozott általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás szolgáltatási igénybejelentő nyomtatvány PDF dokumentumban letölthető a www.generali.hu/allamitanulobiztositas oldalon. A kárbejelentő helyek listája is megtálalható ezen az oldalon.

A Generali Biztosító Zrt. telefonos ügyfélszolgálata munkanapokon 8-20 óra között várja az ügyfelek hívásait a +36 1 452 3333 telefonszámon.

Vonatkozó jogszabály: 119/2003.(VIII.14.) Kormányrendelet

• /index.php/iskolank/diakonkormanyzat/500-adventi-kalendarium