Egy kupac kupak

Jól sikerült az idei kupakgyűjtésünk, amivel Nimród kezelését és fejlesztését támogattuk.

Köszönjük mindenkinek, aki a nemes ügy mellé állt!

Suli-Buli - ötödikes avató

Az elmúlt évekhez hűen, idén is felső tagozatos diákokká avattuk az ötödik osztály tanulókat. Mivel a novemberi Suli-Buli témája a fekete-fehér volt, így a feladatokban is e két színre koncentráltunk. Volt tejívás és csokis muffin evés időre, WC-papírba tekerés, tejszínhab-habzsolás, fejtörő és fekete-fehér, igen-nem játék. Az avató zárásaként az osztályok a híres "Black or White" című számra táncoltak.

Cikk folytatása

Adventi kalendárium 2019.

Az adventi készülődés részeként hirdettük meg szokásos pályázatunkat, idén „karácsonyi zoknik” témában. A beérkezett alkotásokból állítottuk össze iskolánk ebédlőjében a hagyományos adventi kalendáriumunkat.

Az alábbi képre kattintva pedig, a várakozás jegyében napról napra kinyíló ablakban gyönyörködhetünk a 24 legjobbnak ítélt alkotásban!

Suli-Buli

November 29-én újra Suli-Buli a Botevben (17.00-20.00)

A zenét biztosítja: DJ Davelogan

Megjelenés: FEKETE-FEHÉRBEN

Várjuk szeretettel régi és jelenlegi tanítványainkat :)

Gyermekek Világnapja a Botevben

1989. november 20-án írták alá a világ országai a Gyermekek Jogairól szóló ENSZ Egyezményt. Miért volt erre szükség?

A világ vezetői fontosnak tartották, hogy ezek után a felnőttek tiszteletben tartsák a gyermekek érzéseit, gondolatait, baj esetén megfelelő védelmet biztosítsanak számukra, gondjaikat, problémáikat komolyan vegyék és foglalkozzanak vele.

A Botev Iskola a Föld más iskoláival közösen szeretné méltó módon megünnepelni a Gyermekek Világnapjának 30. születésnapját.

Az UNICEF – az ENSZ Gyermekalapja – a II. világháború után jött létre azzal a céllal, hogy az Európában fagyoskodó, éhező és beteg gyerekeken segítsen; ételt, ruhát és gyógyszert juttasson el hozzájuk. Munkájukat mind a mai napig folytatják, segítve a világ nélkülöző gyermekeit. Mivel az UNICEF és a Botev Iskola színe is kék, úgy döntöttünk, hogy mindenképp csatlakozzunk ehhez a világméretű eseményhez.

A Világnapról készült kisfilm a képre kattintva tekinthető meg:

A gyorsvideó külön is megtekinthető:

Kupakgyűjtés idén is!

Iskolánk Diákönkormányzata idén is segíteni szeretne egy beteg kisgyermeknek, Szakonyi Nimródnak.

November 25. és december 9. között kupakgyűjtés szervezünk. Várjuk a kupakokat (nemcsak az üdítős, hanem akár a mosóporos, egyéb flakonos kupakokat is) az iskola három épületének aulájában elhelyezett dobozokba. Előre is köszönjük a segítséget és az összefogást!

Diákönkormányzat