Államilag finanszírozott általános gyermek- és ifjúsági balesetvédelmi biztosítás a 2019-2020 tanévben

A Magyar Állam képviseletében eljáró Nemzeti Fejlesztési Minisztérium szerződést kötött a Generali Biztosítóval az állami intézményekben tanuló gyerekek biztosítására.

A tanulók 3-tól 18 éves korig államilag finanszírozott balesetbiztosítási védelemben részesülnek

A Generali Biztosító és a NFM szerződést kötött annak érdekében, hogy az Általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításról szóló 119/2003. (VIII.14.) Kormányrendeletnek megfelelően a biztosított korosztályba tartozó magyar állampolgárok – a 3. életévük betöltésének napjától 18. életévük betöltésének napjáig – államilag finanszírozott balesetbiztosítási védelemben részesüljenek.

Mikor és mennyit fizet a Generali?

Digitális Témahét

Elkészült!!!

A Digitális Témahét pénteki napján minden résztvevő kapott egy-egy oklevelet és Diákönkormányzati dicséretben is részesült. A tanulók nagyon élvezték a feladatokat és úgy határoztunk, hogy a jövő tanévtől kezdve évente minimum két alkalommal egy-egy új számmal továbbra is meg fog jelenni a "Kékregény".

A szerkesztőbizottság (DÖK tagjai) már az utolsó simításokat végzi a Botev első virtuális magazinján.

Hamarosan jelentkezünk!

A költészet napja alkalmából szeretnénk, ha megosztanátok velünk QR kóddal készített kedvenc verseteket. Ehhez mi ezt a QR KÓD generátort ajánljuk. A kész műveket (Költő nevének és a választott vers címének megadásával) a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. várjuk. Írjátok meg azt is, miért erre a versre esett a választásotok. A legfrappánsabb, vagy legszemélyesebben megindokolt vers bekerül a hamarosan megjelenő virtuális magazinunkba.

Kedvcsináló: Hriszto Botev: Hadzsi Dimitar

A Diákönkormányzat tagjai a DIGITÁLIS TÉMAHÉT keretében vállalták, hogy az alábbi applikációk és internetes oldalak segítségével az iskola 45. évfordulójára készít egy különleges magazint.

A virtuális újsághoz (amit hamarosan olvashattok) az alábbi applikációkat és oldalakat használják a tanulók:

Április 10-től a egy, az iskolával kapcsolatos 13+1 totót (katt ide: BOTEV TOTÓ) tölthettek ki.

A tökéletes kitöltéshez az iskola főépületében QR kódokat rejtettünk el, melyek a totóhoz szükséges információkat rejtenek.

Papírgyűjtés

2019. március 20-22 között tartottunk meg a tavaszi papírgyűjtési akciónkat. Idén ez a dátum a Fenntarthatósági Témahétre esett, ezzel is színesítve a hét többi programját.

Az iskola lelkes tanulóinak, tanárainak és nem utolsó sorban a szülőknek köszönhetően, több, mint 18 tonna papír gyűlt össze a három nap alatt. Az osztályok idén is versenyeztek, a helyezésen kívül a 80 kilogramm/főt meghaladó osztályok egy tanítás nélküli napot is "bezsebelhettek".

Gratulálunk a szép eredményhez!

Cikk folytatása

Adományok a veszprémi koraszülött osztálynak

Januárban a veszprémi koraszülött osztálynak adományoztunk törlőkendőket és babatusfürdőket. A kezdeményezést Farkasné Kovács Vivien indította el, akinek a kisfia 2018. december végén született, egy kicsit korábban a kelleténél. Az osztályon dolgozók áldozatos munkáját szerette volna egy kis adománnyal megköszönni. Az iskola a kezdeményezés mellé állt, a diákönkormányzat 3 hétig gyűjtötte az adományokat, amiket Balogh Boglár Alíz, DÖK-elnök adott át a kisfiú nagymamájának. A babatermékeket február 3-án fogják átadni a kórház dolgozóinak. Az eseményről az RTL-Klub esti híradója is beszámolt.

Az RTL híradójában ITT tekinthető meg. A riport 33,20' percnél kezdődik.

Ezúton szeretnénk megköszönni a sok-sok adományt a boteves szülőknek!

Kupakgyűjtés Hannának

Január elején Takács Gyöngyi tanárnő hívta fel a Diákönkormányzat figyelmét arra, hogy lehetőség lenne kupakokat gyűjteni egy Pfeiffer-szindrómás, csabrendeki kislánynak, Kalmár Hannának. A hónap során kb. 13 db 100 literes zsákot töltöttek meg a boteves gyerekek és szülők, pedagógusok kupakokkal. A kupakokat január 31-én, Kovács Sándor (Hanna családjának jóbarátja és segítője) szállította el a suliból. A pakolásban 5. és 8. osztályos tanulók segítettek.

Köszönjük a gyerekek és szülők összefogását!

Akciónkról Hanna támogatói oldala is beszámolt:

Segíteni jó!

Diákönkormányzatunk úgy határozott, hogy januárban két nemes ügy mellé is odaáll.

Farkas Balázs 2018.12.20-án született Veszprémben a Cholnoky Ferenc kórházban.
1480 grammal és 39 cm-el jött a világra.
Jelenleg a kórház az otthona. Nagyon kedves emberekkel tölti a mindennapjait az Újszülött (PIC) és Gyermek Intenzíven.
Édesanyja, Farkasné Kovács Vivien szeretné egy kis adománnyal meghálálni az itt dolgozó doktornénik, doktorbácsik és nővérkék odaadását és szeretetteli munkáját.
Arra gondolt, hogy jó lenne támogatni az osztályt, mert minden segítség elkél. Nem pénzbeli támogatásra van szükségük, hanem babatörlőkendőre (teljesen mindegy milyen fajta) és szenzitív babatusfürdőre, esetleg textilpelenkára és apró (koraszülöttekre való) babaruhára (44-es vagy az alatti méretűre :).

A Botev Iskola csatlakozik a kezdeményezéshez, aki szeretne részt venni a gyűjtésben, január 28-ig (hétfő), juttassa el az adományt Zongor Klára tanárnőnek.

Ünnepi díszben a Botev

Az 5.B osztály munkájának köszönhetően az iskola főbejárata és közösségi tere ünnepi díszbe öltözhetett.

A Veszprém Megyei Europe Direct "Nagy Európai Karácsonyfadísz Csere” 2018 programjában - mint ahogy már korábban beszámoltunk - a Botev Iskola Diákönkormányzata is részt vett. Az előtérben láthatók a külföldről kapott karácsonyfadíszek és kedves üzenetek is a partneriskoláktól.