"Legyen mindenkinek szép a Karácsonya"


A Lélektér Alapítvány Ovádi Péter országgyűlési képviselő kezdeményezésére idén is meghirdette a "Legyen mindenkinek szép a Karácsonya" című rajzpályázatot.
 
"Karácsonykor az ember mindig hisz egy késsé a csodában, nem csak te és én, hanem az egész világ., az emberiség, amint mondják, hiszen ezért van az ünnep, mert nem lehet a csoda nélkül élni." 
 
Márai Sándor szép gondolatának jegyében készültek a gyerekek alkotásai a legkisebbekétől a nyolcadikosokéig. Az elkészült képek, rajzok mindegyike egy-egy, egyedül élő idős emberhez kerül, ezzel kissé enyhítve magányosan töltött ünnep szomorúságát.
Ehhez a  szívmelengető és lélekgyógyító kezdeményezéshez iskolánk is csatlakozott.
A Veszprém megyei iskolák közül a legtöbb pályamunkával neveztünk. Ennek jutalma 100 000 Ft sportszer vásárlási utalvány volt, melyet a Lélektér Alapítvány szervezésében, a Petőfi Színház aulájában megtartott ünnepélyes díjkiosztón vehette át iskolánk képviselője.
 
Ugyanott egyéni díjazottjaink is átvehették jutalmukat.december 16-án.
Ők a következők:
 
1.2. osztályos korcsoportban: 1. helyezett Mile Imre Hunor, 
                                                    3. helyezett Budai Bence
Mindketten 1.a osztályos tanulók. Felkészítőjük: Györgyné Dankó Katalin
 
7-8. osztályos korcsoportban: 1. helyezett Táncos Olivér 7.a osztályos,
                                                    3. helyezett Jurácsik Lara 8.c osztályos tanuló lett.
Felkészítőjük: Vékony Istvánné.
Két különdíjasunk: Csigó Johanna 1.a és Áldott Anna 4.b. Felkészítője: Kiliánné Guath Viktória 
 
A Petőfi Színházban kiállításra kerültek még Dóczi Lujza Rózsa, Ódor Blanka, Menyhárt Jamuná, Olaj Kristóf 1. osztályos, Shalbert Lotti  és Göncz Benedek 2. osztályos, Solymosi Edvin 3. osztályos, Takács Márton, Bán Luca, Horváth Viktória 5. osztályos, Halmos Gréta, Cseke Dorka, Mészöly Laura, Gyimesi Luca 6. osztályos és Szélesy-Strohmayer Dávid 7. osztályos tanuló képe is. 
 
Mindenkinek gratulálunk!

  • /index.php/eredmenyek/2019-20/563-orszagos-nemzetisegi-versenyek
  • /index.php/eredmenyek/2019-20/560-a-vii-nemzetkozi-magyar-matematikaversenyre-kapott-meghivast-csilinko-eszter