Diákolimpia Hírek!

Az idei tanévben is több sportágba nevezett iskolánk Diákolimpiai tornákra, különböző évfolyamokban.
Többek között lány-fiú kosárlabdában, lány röplabdában, fiú és lány kézilabdában.
A tanulókkal részt vettünk a "Dobd a kosárba" tornáin és a suli-futsal bajnokságon.
Lezajlottak a városi tornák, melyeken születtek jó és még jobb helyezések.
 
KOSÁRLABDA
7-8. osztályos fiúk a városi döntőn 2. helyezést értek el.
 
 
A csapat tagjai: Fodor Márton, Gyimesi Máté, Nyári István, Kópházi Norbert, Kuglits Levente, Scheff Máté, Fóris Joel, Ráskai Zoltán, Óvádi Szabolcs, Pál Benedek, Vörös András, Somogyi Márton
 
7-8. osztályos lányok a városi döntőn szintén másodikak lettek.
 
A csapat tagjai: Gáspár Alexandra, Gresnyér Hédi, Kántor Zsófia, Ráskai Zsuzsa, Szikszai Zoé, Vellai-Nemes Szofi, Fábián Réka, Németh Liza, Léber Boglárka, Kukoda Eliza, Nagy Lujza

5-6. osztályos fiúk és az 5-6. osztályos lányok bejutottak a megyei döntőre.
A fiúk Balatonfüreden 4. helyezést, a lányok Ajkán az 5. helyezést érték el.
 
Fiú csapat tagjai: Fóris Joel, Ráskai Zoltán, Óvádi Szabolcs, Pál Benedek, Vörös András, Szalai Regő, Zsemle Ádám, Badics Gellért, Bartal Zétény, Scheff Milán, Szücs Tamás
 
Lány csapat tagjai: Badics Helka, Fábián Réka, Kántor Zsófia, Kukoda Eliza, Léber Boglárka, Németh Liza, Ráskai Zsuzsa, Szabó Zsófia, Varga Dorottya, Vellai-Nemes Szofi, Fejes Gréta, Lehner Anna
 
Ajkán, "Dobd a kosárba" streetball tornán 3-4. osztályos fiúkkal két csapattal indultunk.  2. és 3. helyezést értünk el.
 
 
 
A tornán résztvevő tanulók: Csizmazia Olivér, Iszak-Dvorzsák Benjamin, Törteli Dániel, Kruppa Ákos, Rodriguez Marcell, Stenger Soma, Gömöri Márton
 
RÖPLABDA
7-8. osztályos lányok a városi döntőn a 3. helyezést szerezték meg.
Csapat tagjai: Czuri Hella, Fekete Fanni, Szabó Krisztina, Gönczi Hanna, Vilovski Andjela, Baján Enikő, Kántor Zsófia, Molnár Dorottya, Schofhauser Lia, Ráskai Zsuzsa
 
5-6. osztályos lányok megnyerve a városi döntőt bejutottak a Sümegen megrendezett megyei döntőre. Ott  2. helyet megszerezve, indulhatnak az országos selejtező további fordulóján.
 
Csapat tagjai: Czuri Hella, Fehér Vanessza Dzsenifer, Fekete Fanni, Gönczi Hanna, Kántor Zsófia, Ráskai Zsuzsa, Szabó Krisztina, Vilovski Andjela, Vizl Nóra
 
 KÉZILABDA

Iskolánk tanulói a III. korcsoportos fiú kézilabda diákolimpia veszprémi körzetében második helyezést értek el. Gratulálunk!

A csapat tagjai: Pálmai Ádám, Szalai Regő, Lendvai Szabolcs, Mórocz Milán, Horváth Benedek, Badics Gellért, Eklemovics Márkó, Szentgyörgyi Ábel, Lukács Boglárka.

Cikk folytatása

Cholnoky Alapműveleti Verseny

A Cholnoky Alapműveleti Versenyen 2019. március 7-én első helyezést ért el Bán Luca negyedik osztályos tanuló, felkészítő tanára Varga Márta.
Szintén első helyezést ért el Vörös András hatodik osztályos tanuló, felkészítő tanára Tiszttartó Dávid.
​​​​Negyedik helyezést ért el Bartalus Olivér ötödikes tanuló, felkészítő tanára Décsy Dóra.
Ötödik helyezést ért el Katus Marcell negyedik osztályos diákunk, akit Varga Márta készített fel a versenyre. 
Gratulálunk a szép sikerekhez.

Bán Luca

Vörös András

 

Országos általános iskolai nemzetiségi tanulmányi verseny

Újabb döntősünk az  Országos általános iskolai nemzetiségi tanulmányi versenyek, német nyelv és irodalom I. kategóriájában!
Gratulálunk Biszak Sárinak is az eredményéhez és sok sikert kívánunk a döntőben!
 
2018/2019. tanévi Országos általános iskolai nemzetiségi tanulmányi versenyek Német nyelv és irodalom I. kategória első fordulójában iskolánk tanulói országos döntőbe jutottak! Eredményükhöz szívből gratulálunk és sok sikert kívánunk az országos szóbeli fordulóhoz!
Képen:
Jurácsik Lara 7.c
Fóris Hanna 8.c
Schofhauser Lia 8.c

Kecske Kupa Országos Matematika Verseny területi forduló

Iskolánk három csapata vett részt a Kecske kupa országos matematika verseny területi fordulóján (Veszprém és Fejér megye).

Az 5.d osztály csapata területi 2. helyezést ért el, és pontszámuk alapján meghívást kaptak az országos döntőbe, melyet május 18-án rendeznek Kecskeméten.

Cikk folytatása

Bem matematikaverseny megyei döntő

A Bem matematikaverseny megyei döntő eredménye:

Csilinkó Eszter 6.c - megyei 7. hely - felkészítő tanár: Tiszttartó Dávid

Pfeifer Dániel 5.d - megyei 8. hely - felkészítő tanár: Décsy Dóra

Eőry Sándor 7.d - megyei 8. hely - felkészítő tanár: Décsy Dóra

Kertész Péter 5.d - megyei 10. hely - felkészítő tanár: Décsy Dóra

Az eredményekhez gratulálunk!

Cikk folytatása

Sakk Diákolimpia

Februárban rendezték meg a Sakk Diákolimpia megyei fordulóját, ahol Horváth Eszter, iskolánk 4.a osztályos tanulója, korcsoportjában 3. helyezés ért el. Gratulálunk a szép eredményhez!