Alsós háziversenyek

Május utolsó hetében szerveztük meg az alsó tagozatosok háziversenyeit, ahol számot  adhattak arról, hogy mit tanultak ebben a tanévben. A legjobban teljesítőket könyvekkel, édességgel jutalmaztuk, amit nagy örömmel fogadtak.
A következő eredmények születtek:
Szépírás 1. évfolyam
1. helyezett Uglik Nóra 1.a
2. helyezett Gelencsér Lili Zoé 1.a
Szépírás 2. évfolyam
1. helyezett Jerémiás Hanna 2.a
2. helyezett Balogh Adél  2.c
3.helyezett Soós Alexa 2.b
Helyesírás 3. évfolyam
1. helyezett Hegyi Flóra 3.c
2. helyezett Budai Borbála 3.c
3. helyezett Halmágyi Huba 3.c
Matematika 2. évfolyam
1. helyezett Árkovits Gergely 2.a
2.helyezett Fister Kitti 2.a és Odor Imre Bence 2.a
3.helyezett Gazdag Gergő 2.c és Soós Ákos Bendegúz 2.c
Matematika 3. évfolyam
1.helyezett Csuta Máté 3.a
2. helyezett Szalai Rajmund 3.c
3. helyezett Kiss Dorottya 3.b
Matematika 4. évfolyam
1. helyezett Katus Marcell 4.a
2. helyezett Gönczi Máté 4.d
3. helyezett Major Julianna 4.b
Gratulálunk a szép eredményekhez!
 
 

Tájékozódási futó diákolimpia országos döntő

A Komárom-Esztergom Megyei Tájfutó Szövetség, valamint három tájfutó egyesület összefogásával került megrendezésre a 2018/2019. tanévi tájékozódási futó diákolimpia országos döntő Tatabányán.

Lantai Lili 8.b osztályos tanuló a normál távon 2., a rövidtávon 6. helyezést ért el a női IV korcsoportban.

A megyei összeállítású lánycsapatok számára meghirdetett váltóversenyben 2. helyet megszerző csapat tagja. Gratulálunk a nagyon szép eredményhez!

 

forrás:

http://tajfutas.veszpremihonved.hu/dol-orszagos-donto-tatabanya-2019-majus-18-19/

Cholnoky Általános Iskola városi fordítóverseny

A Cholnoky Általános Iskola városi angol nyelvi fordítóversenyén iskolánkat két hetedik és két nyolcadik osztályos diák képviselte.

 
Hetedik osztályosok kategóriája:
3. hely - Zeke Panna (7.b) 
 
Nyolcadikosok kategóriája:
3. hely - Nagy Gergely Bendegúz (8.a)
 
Felkészítő tanár: Bittmann László
 
Gratulálunk a szép eredményekhez!
 
Nagy Gergely Bendegúz 8.a, Somogyi Márton 8.a, Zeke Panna 7.b, Róza Imre Georges
 

VeszprémFest Rajzpályázat

Iskolánkból az idei évben is lettek díjazott munkák a VeszprémFest részeként az Óváros téren megrendezésre kerülő Rozé, Rizling és Jazz Napokhoz kötődően meghirdetett rajzpályázaton.

A 2019-es „Én Házam – Én Tornyom - Én Városom” rajzpályázat nyertesei:

 

Tűztorony nyertesek:

Kovács Kincső    3.b  osztály     Felkészítő: Kiliánné Guath Viktória

Nagy Virág Anna 8. b osztály   Felkészítő: Vékony Istvánné

Városháza különdíjat kapott:

Fóris Hanna 8.c osztály             Felkészítő: Vékony Istvánné

Május 16-án, a Városháza előtti téren, a nyertes rajzokból összeállított kiállítás megnyitóján, került sor az ünnepélyes eredményhirdetése.  A díjakat Porga Gyula polgármester adta át. Az eseményt követően a szervezők vendégül látták a díjazott diákokat, szüleiket és a felkészítő pedagógusokat.

A nyertes pályamunkák a fesztivál egy-egy napján - a július 5-14. között – lesznek kivetítve az adott épületre, de már mostantól láthatók a www.veszpremfest.hu weboldalon valamint a fesztivál facebook oldalán.

A többi fotó ITT található.

Kecske Kupa Országos Matematika Verseny döntője

A Kecske Kupa döntőjében az 5.d osztály csapata országos 3. helyezést ért el.

Csapattagok:

Bartalus Olivér

Cseke Dénes

Kertész Péter

Pfeifer Dániel

felkészítő tanár: Décsy Dóra

Eredményükhöz szívből gratulálunk!

 

Marcali Alapműveleti Matematikaverseny

Vörös András 6.a osztályos tanuló május 11-én a Marcali Alapműveleti Verseny országos fordulóján 15. helyezést ért el. Felkészítő tanára Tiszttartó Dávid volt.

Népdaléneklési verseny

2019. május 15-én, szerdán rendezték alsósoknak a Báthory iskolában a városi népdaléneklési versenyt, melyen csodálatos eredményt értek el tanulóink.

Az első évfolyamosok közül:

Ritter Lilien (1.b) I. helyezett

Mátyás András (1.c) II. helyezett lett.

A másodikosok közül:

- Lehner Maja (2.b) I. helyezett lett.

A harmadikosok között:

- Jerémiás Laura (3.a) I. helyezett

- Horváth Zsófia Blanka (3.c) különdíjas lett.

A zsűritől nagyon sok dicséretet kaptak a versenyzőink!

Gratulálunk minden versenyzőnek és köszönet a tanító néniknek a felkészítésért!

Városi fordítóversenyen német nyelvből


2019. április 29-én, a Cholnoky Iskolában megrendezett városi fordítóversenyen német nyelvből

a 7. évfolyamos kategóriában:
2. helyezést ért el Kertész András (7. d)  felkészítő tanára: Fekete-Stáhl Ágota, 
3. helyezést ért el Ulrich Ábel (7. c ) felkészítő tanára: Dezse Orsolya.
 
A 8. évfolyamos kategóriában 2. helyezést ért el Bencze Domonkos (8. c) felkészítő tanára: Fekete- Stáhl Ágota.