Versmondó sikerek

Szombaton rendezték meg a Padányi Gimnáziumban az egyházmegyei
szavalóversenyt, melyen iskolánk diákjai kiemelkedően szerepeltek.
Az 5-6. osztályosok népes mezőnyében 2. helyezést ért el Gyurkó Zsófia
(5.d).
A 7-8. osztályosok korcsoportjában 1. helyen végzett Varga Dániel (8.a), 2.
helyezést ért el Hadadi Lea (8.a).
Felkészítő tanár: Takács Gyöngyi
Sikeres szereplésükhöz gratulálunk!

Országos Francia Nyelvi Verseny eredmények

A 2016. május 13-án megrendezésre kerülő Országos Francia Nyelvi Versenyen
Weldon Attila (6.b) és Horváth Réka (6.b) országos 6., Nagy Fanni (6.b) 5.
helyezést ért el.
Eredményükhöz gratulálunk!

Iskolai háziversenyek

Szépíró verseny:
- első évfolyam:
1. Kiss Vivien (1.a)
2. Bán Luca (1.a)
3. Romsics Adél (1.b)
- második évfolyam:
1. Ézsiás Boglárka (2.d)
2. Törös Kincső (2.a)
3. Heinbach Fanni (2.d)
Helyesírási és nyelvhelyességi verseny:
1. Csilinkó Eszter (3.a)
2. Vörös András (3.a) és Maródi Gréta (3.d)
3. Kecskés Rozália (3.d)
Matematika verseny:
- 2. évfolyam:
1. Léber Bence (2.a)
2. Kiss Barnabás (2.b) és Budai Benedek (2.c)
3. Uglik Domonkos (2.a) és Somfai Máté (2.b)
- 3. évfolyam
1. Csilinkó Eszter (3.c)
2. Szélesy-Strohmayer Dávid (3.b)
3. Vörös András (3.a)
- 4. évfolyam
1. Badics Helka (4.c)
2. Eőry Sándor (4.d)
3. Gyimesi Máté (4.a)

Bozsik program labdarúgás

Iskolánk 1-2. osztályos fiú labdarúgó csapata bejutott a Bozsik program által
szervezett torna városi döntőjébe, és itt 3. helyezést ért el.
Gratulálunk a szép eredményhez!

Tájfutó Diákolimpia

Május 21-én rendezték a tájfutó Országos Diákolimpiát, ahol Lantai Lili a verseny sprint futamán a
közel 50 résztvevő közül bajnoki címet szerzett, a normál távú futamon pedig 2. helyezett lett.
Lantai Boróka egy 17. és egy 20. helyezést ért el.
Gratulálunk a kiváló eredményhez!

Alapműveleti Verseny országos döntő

Május 14-én rendezték Marcaliban az Alapműveleti Matematika Verseny országos
döntőjét, ahol a megyei fordulóban elért eredménye alapján iskolánk két tanulója
is képviselhette Veszprém megyét. Mindketten szépen szerepeltek:
7. évfolyamon Gugolya Zoltán a 11. helyezést érte el.
8. évfolyamon Barabás Eszter a 17. helyen végzett.
Felkészítő tanár: Béresné Boros Ágnes.
Gratulálunk az eredményekhez!

Bendegúz Tudásbajnokság

Az április 15-én megrendezett Bendegúz Tudásbajnokságon Varga Dorottya Lili
(3.a) matematika tantárgyból megyei 3. helyezést, irodalom tantárgyból megyei
1. helyezést ért el. Dorka ezzel a teljesítménnyel irodalomból továbbjutott az
országos döntőbe.
További sikeres versenyzést kívánunk neki!

Városi fordítói verseny eredmények

Május 5-én rendezték az angol és német nyelvi városi fordítói versenyt a Cholnoky Általános Iskolában. Iskolánk
tanulói nagyon eredményesen szerepeltek a versenyen.
Angol nyelvből Kuszi Eszter (7.a) II. helyezést, Szilágyi Eszter (8.b) III. helyezést ért el.
Felkészítő tanáraik Balázs Árpádné és Wächterné Zsargó Zsanett voltak.
Német nyelvből Nagy Bálint (8.c) II. helyezett lett. Felkészítője Szabóné Lovasi Ágnes.
Valamennyi versenyzőnek gratulálunk a szép eredményhez!

Bendegúz Anyanyelvi Verseny országos eredmények

Május 7-én rendezték a Bendegúz Anyanyelvi Verseny országos döntőjét,
amelyen iskolánk két tanulója is részt vehetett a megyei döntőn elért eredménye
alapján.
A 4. évfolyamosok között Lendvai Csenge 6. helyezést ért el, a 3. évfolyamon
Csilinkó Eszter a 21. helyen végzett.
Gratulálunk a kiváló eredményekhez!

Cholnoky alapműveleti verseny

Április végén rendezték városunkban a Cholnoky Matematika Alapműveleti
Versenyt, ahol a következő eredmények születtek:
4. osztály: Budai Richárd 1. helyezett
7. osztály: Varga Máté 3. helyezett
8. osztály: Barabás Eszter 1. helyezett
Gratulálunk az eredményekhez!

Városi atlétika diákolimpia

Május 4-én a városi atlétika diákolimpián az ötpróba csapatversenyben a 7-8.
osztályos fiú tanulók 1. helyezést értek el. Ezzel a teljesítményükkel bejutottak a
megyei döntőbe.
A csapat tagjai: Melnichuk Viktor (8.b), Kovács Patrik (7.b), Kisgyörgy Ákos (8.b),
Verb Dániel (8.b), Nagy Martin (8.a), Seregi Mátyás (8.b).
Egyéniben Melnichuk Viktor 1. helyezést ért el, Kovács Patrik a 3. helyen végzett.
Szintén a megyei döntőbe jutott Benedek Tekla (8.a), távolugrás és 100 m
síkfutás versenyszámban.
Gratulálunk és jó versenyzést kívánunk!