Siker a Bolyai Anyanyelvi Verseny országos döntőjén

Decemberben rendezték Budapesten a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjét,
amelyre iskolánkból a Betűvetők csapata jutott be a megyei döntőn elért 1. helyezése alapján. A
versenyen kiválóan szerepeltek, és a 23 résztvevő csapat közül a 6. helyen végeztek. A csapat
tagjai voltak: Göncz Fanni, Gyimesi Máté, Heklinger Ádám, Lendvai Csenge (5.a). Felkészítő
tanár: Szabóné Lovasi Ágnes.
Gratulálunk a szép eredményhez!

Megyei diáksport évzáró ünnepség - elismerések

December 14-én tartották a Simonyi Általános Iskolában a Veszprém Megyei Diáksport
Szövetség évzáró ünnepségét. A rendezvényen részt vett Porga Gyula, Veszprém megyei jogú
város polgármestere és Németh Noémi, a Magyar Diáksport Szövetség közép-dunántúli
régiójának vezetője. Az ünnepségen díjazták a tavalyi tanévben az országos diákolimpiai
döntőkön első helyezést elérő tanulókat és felkészítőiket. Iskolánkból többen is elismerésben is
részesültek. Lantai Lili tájékozódási futásban szerzett országos bajnoki címet, Csikó Kinga torna
egyéni összetettben, a II. korcsoportos tornászlányok (Csikó Kinga, Baján Enikő, Gugolya Zsófia,
Kiliti Eszter, Boros Laura, Lakatos-Bartók Zsuzsa) a csapatversenyben lettek diákolimpiai
bajnokok. Ezen kívül díjazták Papréti Emese tanárnőt a diáksport területén nyújtott kiemelkedő
testnevelői tevékenységéért.
Az eredmények tekintetében külön kiemeltek két közép- és két általános iskolát, annak tanulóit.
Az egyik kiemelt a Hriszto Botev Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola.Gratulálunk mindenkinek!

Rákoskert Kupa tornaverseny eredmények

December 10-én rendezték Budapesten a 20. Rákoskert Kupa országos meghívásos tornaversenyt,
amelyen két korosztályos csapattal iskolánk tornászai is részt vettek.
A II. korcsoportban 24 induló csapat közül 3. helyen végeztek a lányok. A csapat tagjai voltak:
Csuta Sára, Gombos Dóra, Polák Luca, Kiliti Eszter, Boros Laura, Lakatos-Bartók Zsuzsa.
Egyéni összetett versenyben Lakatos-Bartók Zsuzsa 135 induló közül a 9. helyezést érte el.
A felsősök között, a III-IV. korcsoportban 22 csapat indult, iskolánk együttese itt a 3. helyen
végzett. A csapat tagjai voltak: Cserháti Luca, Baján Enikő, Stark Bereniké, Lukács Laura,
Gugolya Zsófia, Csikó Kinga.Egyéni versenyben 127 induló közül 5. helyen végzett Gugolya Zsófia, 6. lett Lukács Laura, 9.
helyezést ért el Csikó Kinga.
Gratulálunk a kiváló eredményekhez!

Dobd a kosárba! program

November 23-án rendezték Balatonkenesén a "Dobd a kosárba!" megyei kosárlabda jamboree-t,
3-4. osztályosok számára. A versenyt Balatonkenese, Balatonfűzfő és Vörösberény csapata előtt a
Botev iskola nyerte.
Az aranyérmes csapat tagjai voltak: Könczöl Máté, Ódor Balázs, Váczi Bence, Zsemle Ádám,
Ráskai Zoltán, Fóris Joel, Scheff Milán, Szabó Alexa Viktória, Ovádi Szabolcs, Szabó Zsófia,
Németh Liza, Vágvölgyi Hanna, Kovács Nataniel, Szűcs Tamás.Gratulálunk a szép eredményhez!

Területi Német Nemzetiségi Hagyományőrző Verseny

2016. november 25-én, pénteken Városlődön rendezték meg a Területi Német Nemzetiségi
Hagyományőrző Versenyt, ahol versmondóink, néptáncosaink és énekkarosaink nagyon szépen
képviselték iskolánkat.
Az alábbi eredmények születtek:
- a Kicsik néptánccsoportja (4. c és 4. d osztály tanulói) ARANY,
- míg Német Nemzetiségi Kórusunk (6. c és 7. c osztály tanulói) EZÜST minősítést kapott.
Versmondóink közül:
 - Csilinkó Eszter 4. c osztályos tanuló 2. helyezett
 - Szijártó Anna 7. c osztályos tanuló 3. helyezett lett.
Minden résztvevőnek sok szeretettel gratulálunk a nagyszerű produkciókhoz és köszönjük a
felkészítő tanárok, Schmidmajerné Róka Krisztina, Kövecses Mária, Gombosné Sipos Katalin és
Molnárné Staub Ildikó munkáját valamint a némettanárok és az osztályfőnökök támogatását.

Bolyai Anyanyelvi Verseny megyei döntő

November 25-én tartották a Deák iskolában a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei
döntőjének eredményhirdetését, ahová minden évfolyamon a hat legjobb eredményt elérő csapat
került be. Iskolánk három csapatát hívták meg az eseményre, ők a következő eredményeket érték
el:
Negyedik évfolyamon 6. helyezést ért el az Eszeveszett Nyertesek nevű csapat. A csapat tagjai
voltak: Csilinkó Eszter, Szabó Krisztina, Ráskai Zsuzsanna, Kántor Zsófia. Felkészítő tanár:
Gombosné Sipos Katalin.Szintén a negyedik évfolyamon 4. helyezett lett a Négyek csapata: Segesdi Zoé, Varga Dorottya
Lili, Vörös András, Kiliti Eszter. Felkészítő tanár: Major Andrea
Ötödik évfolyamon kiemelkedő teljesítménnyel megnyerte a versenyt a Betűvetők csapata, akik
ezzel az eredménnyel bejutotak az országos döntőbe. Csapattagok voltak: Göncz Fanni, Gyimesi
Máté, Heklinger Ádám, Lendvai Csenge. Felkészítő tanár: Szabóné Lovasi Ágnes

Gratulálunk a kiváló eredményekhez és sok sikert kívánunk az országos döntőn!

Padányi Természettudományos Vetélkedő

November 15-én rendezték városunkban a Padányi Természettudományos
Vetélkedőt. A vetélkedőn két csapatunk szerepelt szép eredménnyel.
A Generátorok csapata 3. helyezett lett. A csapat tagjai voltak: Gugolya
Zoltán, Dézsi Belián, Punk Gergő, Bíró Márton, Szabó Gergely.
A Vadvirágok csapata 6. helyezést ért el. Csapattagok voltak: Guzmits
Gabriella, Krebsz Zea, Pfiszter Csenge, Kovács Kata, Erdélyi Luca.
Gratulálunk!

VIII. Botev Kupa - Sztoján Hanna Emlékverseny eredmények

VIII. Botev Kupa - Sztoján Hanna Emlékverseny
November 26-án rendeztük a Vetési Gimnázium sportcsarnokában a VIII. Botev Kupa – Sztoján
Hanna Emlékversenyt. Az országos meghívásos tornaversenyen 20 iskola 48 csapata vett részt,
négy korcsoportban zajlott a küzdelem.
Tornászlányaink három csapattal indultak, és mind csapatban, mind egyéniben kiemelkedő
eredményeket értek el.
II. korcsoportban a B csapat a kilencedik helyen végzett. A csapat tagjai voltak: Romsics Adél,
Gazdag Nóra, Ézsiás Boglárka, Nyitrai Lia, Segesdi Zina, Ézsiás Dóra.Ugyanebben a korcsoportban az A csapat első helyezést ért el. A csapat tagjai voltak: Csuta Sára,
Polák Luca, Gombos Dóra, Kiliti Eszter, Boros Laura, Lakatos-Bartók Zsuzsa.
Egyéniben is kiemelkedően szerepeltek a lányok. Első helyezést ért el Lakatos-Bartók Zsuzsa,
negyedik helyen végzett Boros Laura, hetedik lett Polák Luca.
A felső tagozatosok közt egy csapattal indultunk. Ebben a korcsoportban második helyen
végeztek tornászaink. A csapat tagjai voltak: Lukács Laura, Baján Enikő, Csikó Kinga, Gugolya
Zsófia, Stark Bereniké, Cserháti Luca.Egyéniben is szépen szerepeltek a lányok. Harmadik helyezést ért el Gugolya Zsófia, hatodik lett
Csikó Kinga, hetedik helyen végzett Lukács Laura, kilencedik helyezést ért el Stark Bereniké.
Felkészítő tanárok Papréti Emese és Pődör Ramóna.

Bolyai matematika csapatverseny 2016

Október 14-én rendezték az országos Bolyai matematika csapatverseny megyei fordulóját, Veszprém megyében
255 csapat vett részt a versenyen.Iskolánkból is több csapat indult és szép eredményeket értek el.
3. évfolyam
7. hely: Nagyokosok (Lendvai Szabolcs, Csomai Regő, Uglik Domonkos, Gábor Anna)
10. hely: Okostojások (Bartalus Olivér, Cseke Dénes, Pfeifer Dániel, Sági Marcell)
4. évfolyam
4. hely: Logikuszok (Vörös András, Varga Dorottya Lili, Baján Roland, Lakatos-Bartók Zsuzsa)
5. évfolyam
8. hely: Száműzöttek (Molnár Sára, Sági Flóra, Gyurkó Zsófia, Eöry Sándor)
7. évfolyam
7. hely: Quadriga (Szijártó Anna, Fóris Áron, Váradi Zalán, Petres Márk)
9. hely: Kókuszgolyók (Bohon Dorka, Kovács Örs, Horváth Réka, Vingli Ákos)
8. évfolyam7. hely: Justice 4 Harambe (Varga Máté, Mahunka Gergő, Juhász Ádám, Amrich Csongor)

Német vers- és mesemondó verseny

Kedden rendezték meg iskolánkban a német nyelvű vers- és mesemondó versenyt, melyen szép számmal vették
részt tanulók minden évfolyamról. A versenyen az alábbi eredmények születtek:
1.-2. évfolyamon:
1. Stumpfhauser Noémi (2. c)2. Bódiss Lilien (2. c)
3. Lehner Anna (2. c)
Különdíjat kapott: Kuczik Barnabás (2. c) és Lázár Gréta (2. d)
3.-4. évfolyamon:
1. Csilinkó Eszter (4. c)
2. Muladi Bálint (3. c)
3. Cseke Dorka (3. d)
Különdíjat kapott: Berzsenyi Áron (3. c) Bartalus Olivér (3. d) Máthé Péter (3. d) és Pfeifer Dániel(3. d)5.-6. évfolyam
3. Giron Réka (7. c)
Különdíjat kapott: Éles Zsombor (8. c)A versenyt a Goethe Intézet és a Raabe Klett Kiadó értékes ajándékokkal támogatta.
Kiemelkedő eredményével továbbjutott a városlődi Német Nemzetiségi Területi Hagyományőrző Versenyre:
Csilinkó Eszter,Biszak Sára és Szijártó Anna. Minden versenyzőnek és felkészítő tanáraiknak gratulálunk!