Iskolai matematika és nyelvtan verseny

A múlt héten rendeztük meg az alsósok házi matematikaversenyét és a 3. osztályosok helyesírás versenyét,
amelyeken a következő eredmények születtek:Matematika
2. osztály:
1. hely: Varga Dorottya és Vörös András (2.a)
2. hely: Szélesy-Strohmayer Dávid (2.b)
3. hely: Baján Roland (2.a)
3. osztály:
1. hely: Lendvai Csenge (3.a)
2. hely: Badics Helka (3.c)
3. hely: Eöry Sándor (3.d)
4. osztály:
1. hely: Fóris Hanna (4.c)
2. hely Balla Benjamin (4.a)
3. hely: Karádi Kristóf (4.a) és Staub Benedek (4.c)
Helyesírás:
1. hely: Lendvai Csenge (3.a)
2. hely: Badics Helka (3.c)
3. hely Gyurkó Zsófia (3.d)

Diákolimpia - tájékozódási futás

Lantai Lili 4. osztályos tanulónk nagyszerű sikert ért el az Országos Diákolimpián II. korcsoportos tájékozódási
futásban. Rövidtávon országos bajnok lett, normál távon pedig 5. helyezést ért el. Gratulálunk a szép
eredményhez és további sikeres versenyzést kívánunk!

Bendegúz Országos Levelező Verseny

A Bendegúz Országos Levelező Verseny megyei fordulóján iskolánk tanulói is részt vettek és a következő szép
eredményeket érték el:
Gugolya Zsófia (3.b) anyanyelv: 13. hely (felkészítő tanár: Kiliánné Guath Viktória)
Petres Márk (5.c) matematika: 2. hely (felkészítő tanár: Kun Angéla)
anyanyelv: 7. hely (felkészítő tanár: Koncz Ilona)
Varga Máté (6.a) angol nyelv: 3. hely (felkészítő: Balázs Árpádné)
Szilágyi Eszter (7.b) angol nyelv: 1. hely (felkészítő tanár: Wächterné Zsargó Zsanett)
Szilágyi Eszter bejutott az országos döntőbe.
A tanulók eredményéhez gratulálunk!

Irodalmi versenyek

A Padányi Katolikus Gimnázium által szervezett megyei irodalmi alkotói versenyen az alábbi
szép eredmények születtek:
Bronz: Réti Gergely, Simon Balázs, Kishalmi Kitti, Szvath Júlia, Vingli Ákos, Weldon Attila
Ezüst: Papp Bálint, Lakatos Léna
Arany: Koppa Dániel, Nagy Dániel
Az április 22-én rendezett Gyulaffy szavalóversenyen Réti Gergely első helyezést ért el,
Szarka Zsófia pedig a harmadik helyen végzett.
A 7.a osztály ötfős csapata – Galambos Dominika, Benedek Tekla, Molnár Martina, Sötét Réka,
Csomai Sára – bejutott a médiavetélkedő megyei fordulójába.
Gratulálunk a szép eredményekhez!

Labdarúgó diákolimpia városi eredmények

A labdarúgó diákolimpia városi döntőjében két korosztályos csapatunk is kiváló eredményt
ért el.
A 7-8. osztályos csapat megnyerte a városi döntőt és bejutott a megyei döntőbe.
A csapat tagjai: Horváth Benedek, Borbély Kristóf, Nagy Géza, Nagy Kevin, Fű Bence, Khalil
Kerim, Oberritter Roland, Bedő Bence, Kalocsai Márk, Répási KristófAz 5-6.osztályosok csapata szintén első helyezést ért el, így ők is részt vehetnek a megyei
döntőn.
A csapat tagjai: Sári Márk, Gugolya Zoltán, Petres Márk, Lengyel Máté, Clarke Daniel, Juhász
Ádám, Csabai Dániel, Nyitrai Marcell, Szűcs Levente, Horváth Dávid, Kertész Bendegúz, Tóth
Ádám, Kárpáti Koppány, Abod Domokos
A városi lány labdarúgó bajnokságon iskolánk csapata is részt vett és szépen szerepelt.
Gratulálunk a kiváló eredményekhez és sok sikert kívánunk a fiúknak a megyei döntőn!

Kézilabda diákolimpia eredmények

Iskolánk 7-8. osztályos fiú kézilabdásai a megyei diákolimpián 2. helyezést
értek el, ezzel az eredménnyel továbbjutottak és területi selejtezőt
játszhattak. Ezt megnyerve bejutottak az országos elődöntőbe.
A csapat tagjai voltak: Ágoston Áron, Jurás Áron, Khalil Kerim, Kisgyörgy Ákos,
Melnichuk Viktor, Seregi Mátyás, Viszt Patrik, Békefi Bence, Karfner Ádám,
Perlaki Bence.
Az 5-6. osztályos fiú kézilabda csapat szintén második lett a megyei
diákolimpián, így ők is területi selejtezőt játszhatnak.
Csapattagok: Békefi Bence, Csuta Dániel, Éles Zsombor, Erdélyi Benedek,
Fehér Áron, Illés Benedek, Kárpáti Koppány, Molnár Ákos, Perlaki Bence, Viszt Patrik.
Gratulálunk az eredményekhez!

NyelvÉSZ eredmények

Március 27-én rendezték a NyelvÉSZ Anyanyelvi Tanulmányi Verseny megyei fordulóját, ahová iskolánk három
tanulója jutott be az iskolai fordulót követően. A versenyen a következő eredmények születtek:
A harmadik osztályosok között tizennegyedik helyen végzett Badics Helka, tizenkilencedik lett Seliga Klaudia.
A megyei döntőben harmadik helyen végzett Lendvai Csenge, aki ezzel az eredménnyel bejutott az országos
döntőbe.Gratulálunk az eredményekhez és sok sikert kívánunk Csengének az országos döntőn!

Sikerek a torna diákolimpia országos döntőn

Március 21-én rendezték a budapesti Tornacsarnokban a torna diákolimpia országos döntőjét,
ahová minden korcsoportban az ország legjobb tizenhat csapata jutott be. A döntőn
szenzációs sikerek születtek a csapatversenyben és az egyéni versenyben is. Mindhárom
korosztályos csapatunk az első hatban végzett és egyéniben is kiemelkedő eredményeket
értek el a lányok.
I. korcsoportos csapatunk 5. helyezést ért el. A csapat tagjai voltak: Polák Luca, Gombos
Dóra, Lakatos-Bartók Zsuzsa, Csuta Sára, Boros Laura, Kiliti Eszter.
Egyéniben Boros Laura a 12. helyen végzett.II. korcsoportban iskolánk csapata 2. helyezést ért el. Az ezüstérmes csapat tagjai: Stark
Bereniké, Raffai Bíbor Alexandra, Baján Enikő, Csikó Kinga, Gugolya Zsófia, Szuhánszky
Emma.
Egyéniben kiemelkedően szerepelt Szuhánszky Emma, aki ezüstérmet szerzett. 8. lett Csikó
Kinga, 13. helyen végzett Gugolya Zsófia, 14. lett Baján Enikő.
III-IV. korcsoportos csapatunk 4. helyezést ért el. Csapattagok voltak: Soós-Nagy Hanna,
Pénzes Patrícia, Magyar Zsófia, Brotschul Natália, Petres Fanni, Gugolya Mónika.Egyéniben kimagasló eredményt ért el Gugolya Mónika, aki megnyerte az országos döntőt és
diákolimpiai bajnok lett. Petres Fanni a 8. helyen végzett.
Gratulálunk a lányoknak és felkészítőiknek, Papréti Emesének és Pődör Ramónának a kiváló
eredményekhez!

Zrínyi eredmények

Március 7-én rendezték a Zrínyi matematika verseny megyei eredményhirdetését a Lovassy Gimnáziumban,
ahová a 10 legjobb eredményt elérő tanulót hívták meg évfolyamonként. Iskolánkból öten kaptak meghívást, ők
a következő eredményeket érték el:
3. évfolyam:
7. helyezett: Badics Helka (felkészítő tanár: Varga Márta)
5. évfolyam:
4. helyezett: Vingli Ákos (felkészítő tanár: Béres György)
6. évfolyam:
7. helyezett: Varga Máté (felkészítő tanár: Béresné Boros Ágnes)
9. helyezett: Gugolya Zoltán (felkészítő tanár: Béresné Boros Ágnes)7. évfolyam:
5. helyezett: Berzsenyi Bence (felkészítő tanár: Filipovitsné Jankó Aranka)
Díjazott felkészítő tanár: Béresné Boros Ágnes
Gratulálunk az eredményekhez!

Úszó diákolimpia országos döntő

Március 8-án rendezték az úszó diákolimpia országos döntőjét Győrben. Az ország legjobb úszói közé iskolánk
három tanulója is bejutott, Erdélyi Luca, Balangó Máté és Csányi Borbála, akik az erős mezőnyben nagyon szép
eredményeket értek el.
Erdélyi Luca 100m gyorsúszásban a 3. helyen végzett.
Balangó Máté 100m hátúszásban, valamint 100m gyorsúszásban a 14. lett.

Gratulálnuk a szép eredményekhez!

Bozsik labdarúgó eredmény

A Bozsik-program keretében rendezett téli labdarúgó teremtornán az 1-2. osztályos fiúk
csapata I. helyezést ért el.
A csapat tagjai voltak: Lendvai Szabolcs, Sági Marcell, Pál Benedek, Kruppa Gergő,
Vörös András, Szalai Regő, Clarke Alex, Badics Gellért, Giron Gergő, Sinkó
Fábián, Moruc Milán, Kertész Péter.Gratulálunk a szép eredményhez!